Vítej v mém světě plném písmenek!

První stříbrná kniha snů – Kerstin Gierová

1. června 2014 v 20:37 | Yanny.)) |  ♥ Přečteno
Kerstin Gierová se už našemu českému publiku představila s velice oblíbenou sérií Drahokamy. Nyní u nás rozjela další trilogiii, a to se Stříbrnými knihami snů. V této sérii tentokrát ale nejde o cestování v čase, ale o vkrádání se do snů jiných lidí a ovlivňování toho, co se vám bude zdát...

Myslím, že každý, kdo od této spisovatelky četl alespoň jednu knihu, nemůže vyvrátit to, že ona zkrátka umí psát neuvěřitelně poutavě. Rudou jako rubín přečetla většina lidí jen za den a já jsem nebyla výjimkou.

Přesně taková je i První stříbrná kniha snů. Svižná, zábavná a hlavně neskutečně vtipná.

Kerstin i zde vytvořila tak skvělou hlavní hrdinku, že jí prostě nemůžete nemilovat.

Liv se se svou sestrou a matkou, která často střídá práci, přestěhují do města, kde se již odehrával příběh Rudé jako rubín, a to do našeho i Kerstinina milovaného Londýna.

V této knize není jen jeden krásný a všemi směry dokonalý kluk, ale jsou hned čtyři a všichni čtyři jsou blonďáci! (Volejme sláva, Kerstin se trefila do mého vkusu! :D)

Je jen na vás, kterého si vyberete. Já bych osobně Liv klidně nechala Henryho a vzala si Graysona, když je to vlastně něco jako její bratr. O:)

Ovšem tihle kluci nejsou jen krásní, vtipní a zkrátka takoví, že musíte dumat nad tím, kde se takoví kluci sbírají… Oni mají ještě jedno velké tajemství, které je hlavním důvodem toho, proč se kniha jmenuje Stříbrná kniha snů…

Oni se totiž po nocích scházejí ve snech. Ale ne tak, že by se jim prostě o sobě vzájemně zdálo, ale ono se jim opravdu všem zdá to samé a pak si vše pamatují.

Ale to nejlepší - oni jsou v tom schopní úplně čehokoliv! Je to přece sen, ne?Liv se celkem nedopatřením podaří do jejich snu také přidat a od té doby se přidá do jejich skupiny…

Když jsem se dostala do této části, vážně jsem byla nadšená - sny, ve kterých je možné cokoliv? Sny, ve kterých se můžete scházet s lidmi, aniž byste opustili svojí postel v bezpečí domova? Super!

Pak ale přišly historky, které Grayson, Henry, Arthur a Jasper začnou vyprávět a já jsem si společně s Liv začala ťukat na čelo…

Je nějaká kniha snů, nějaký démon snů a potřeba pátého člena, který je ještě panna/panic, na to aby mohli použít jeho panenskou krev… No… Přiznejme si to, to už zní trochu jako důvod k tomu, aby Liv prohlásila ty kluci za blázny a poslala je do cvokhausu, ne?

Celou dobu jsem si lámala hlavu tím, jak to vlastně s tím démonem je a bude. Konec vám to trochu vysvětlí, ale přesto si stále říkáte, že všechno tam úplně tak vysvětleno nebylo a vy chcete víc a víc.

A proto prostě začne to příjemné, ale na druhou stranu nepohodlné vyhlížení dalšího dílu…

Vypadá to, že Tereza Pecková, překladatelka, která tuto spisovatelku překládá z němčiny, se už pomalu pouští do druhého dílu…

Takže dámy a pánové, máme tu další sérii, kterou budeme všichni hltat a nedospíme, dokud se zkrátka nedozvíme, jak to celé dopadne a jak si vlastně máme všechno vysvětlit!

Kerstin Gierová je vážně mistryní zdařilých sérií a hlavně skvělých hlášek.

Tahle mě opravdu pobavila: "Před chvilkou jsem byla ještě sova pálená, přísahám!" :D

Hodnocení: 4/5

Tímto bych chtěla poděkovat nakladatelství CooBoo za poskytnutí recenzního e-booku!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Adelle R. Adelle R. | Web | 7. června 2014 v 7:55 | Reagovat

Tak to jsem zvědavá :))

2 Myšlenka v koutě Myšlenka v koutě | Web | 16. července 2014 v 23:05 | Reagovat

Bože! Já se tak těším!! :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama