Vítej v mém světě plném písmenek!

♥ Náš Čtenářský klub

Druhý sraz čtenářského klubu Cup of literature. ♥ "Pickwickův klub se po sto letech znovu sešel!"

27. dubna 2012 v 23:44 | Yanny.))


22. května 2012 se konal oficiální druhý sraz Čtenářského klubu Cup of literature. A musím říct, že jsme si zase toto příjemné odpoledne náležitě užily! :)

Tentokrát jsme se sešly v neděli v knihkupectví bux.cz v obchodním centru Harfa v Praze 9.

Musím říct, že toto knihkupectví bylo mnohem příjemnější a byli k nám i vřelejší. Rezervace tam totiž proběhla bez sebemenších problémů, a když jsme tam s Barčou, magorkou z Narnie ♥, v neděli dorazily, už tam na nás čekaly stolečky s lístky REZERVACE.

Stoly jsme měly zamluvené všechny. Což bylo super. Příjemný číšník, který nám pomohl stoly srazit k sobě, byl ještě lepší. :D Také za to pak dostal náležité dýško. ;)

Bylo nás zase 6, ale tentokrát v trochu jiné sestavě. Bohužel nepřišly dvě slečny z minulého setkání - Martina, má spolužačka a doporučovatelka další květnové knihy a Kristýna, milovnice Jefferyho Deavera.

Na místo toho, ale dorazily dvě slečny, které jsou jinak nepostradatelnými členkami, ale posledně dorazit nemohly, a to holky, které jistě znáte pod blogovými přezdívkami Willinda a Kath.

Měla jsem obrovskou radost, když jsem slyšela, že se holkám knížka Malé ženy líbila. Sice jí nestihly celou přečíst všechny, ale už jenom to, že opravdu na mé doporučení začaly, mě vážně hřálo u srdce. :)

Tím bych také chtěla vysvětlit název článku. Ti, kteří četli Malé ženy od Louisy May Alcottové, možná pochopili, pro ostatní ráda popíšu - Pickwickův klub byl klub, nebo spíše noviny, na které si hrály sestry Marchovy, hlavní hrdinky románu. A v tomto duchu a pod tímto názvem jsem také prezentovala tento dubnový sraz.

Nejdříve jsme o knize dlouze a celkem živě diskutovaly a pak se pokusily o to, co jsem holkám už v události slibovala - podívaly jsme se společně na film. Tedy alespoň na část, protože jsme to raději zastavily v místech, kde holky skončily, aby jim to příběh příliš nenaspoilerovalo.

Následně jsme si daly klasické kolečko po knihkupectví, okomentovaly nové papírové přírůstky ve světě a pak se odebraly něco dobrého sníst.

Zjistily jsme totiž, že knihy nejsou to jediné, co nás spojuje, ale že všechny milujeme také neuvěřitelným způsobem jídlo.

Z tohohle místa také vznikla naše "památeční" fotka, protože jsem si na společně focení vzpomněla až tam.

Děvčata, mockrát vám děkuju za účast, za nadšení pro čtení Malých žen a nezapomeňte, další knihou je Chatrč od Williama Paula Younga. Kdokoliv bude mít problém knihu sehnat, napište mi a já už to nějak vymyslím a pomohu vám.

Budu se těšit na další setkání. *

Další plánované setkání v nejbližší době:

♥ autogramiáda Christophera Paoliniho (5.5.2012)

♥ knižní veletrh (17.-20.5.2012)

♥ autogramiáda Terezy Benešové a křest knihy Gjorkové: Tajemství minulosti (8.6.2012)

Sedmihodinové tlachání a procházka po Luxoru jako v muzeu, to byl první sraz Cup of literature. ♥

18. března 2012 v 14:57 | Yanny.))

17. března se odehrála první schůzka knihomolů v Praze. A bylo to úžasné!

Představte si, že posbíráte co nejvíc vašich spřízněných duší a sedíte s nimi jen tak pět hodin u kafe. A tlacháte a tlacháte… Proberete všechno, co vám přijde na jazyk, a víte, že kdybyste se tolik netěšily na obchůzku všech těch knih v knihkupectví, kecaly byste se tam nejspíš ještě do teď.

Těšila jsem se na to od té doby, co jsem to vymyslela. Když konečně přišel ten dlouho očekávaný den, na události bylo 10 potvrzených hostů. Den před tím jsem byla v Luxoru, abych to tam omrkla a zamluvila místa. Byla jsem překvapená, že v největším knihkupectví v ČR mají kavárnu, kde panují zvláštní pravidla. Rezervace se zde nedělají, a dokonce nemají ani wifi! Prý jen "Bezdrátové připojení.", jak řekla slečna servírka. (Tímhle výrokem nás opravdu velice pobavila. :D)

Jak už to tak bývá, tak do toho spoustě lidem něco přišlo. Takže nás nakonec bylo šest - já, má kamarádka Martina, Barunie, Sayury, KristianaAlex a Terka.

Bohužel nedorazily: Willinda, Kath, Andrea, Verča, Julie a Nikola, které před tím dorazit měly. Takže snad příště, slečny! :)

Vše dopadlo podle plánu (až na tu wifi, ovšem… :D) a já jsem tomu opravdu ráda. Musím přiznat, že jsem z toho byla trochu nervózní, protože přece jenom organizovat skupinku, ještě ke všemu neznámých lidí, není úplná hračka… Ale zvládly jsme to!

A byl to opravdu neskutečný zážitek. Už teď se těším na další a další srazy. Dokonce jsme už probíraly, kdybychom se příště mohly setkat, takže další sraz je zhruba naplánovaný na 14.dubna.

Sestavila jsem seznam knih, které budeme za tu dobu číst, takže už můžete předem shánět knihy. V závorce je vždy ten, kdo knihu vybral:

Březen

Malé ženy - Louisa May Alcottová (Yanny)

Duben

Chatrč- William Paul Young (Martina)

Květen

Nebezpečná láska - Kateřina Petrusová (Willinda)

Červen

Dcera čisté krve - Anne Bishopová (Sayury)

Červenec

Elantris - Brandon Sanderson (Barunie)

Srpen

Sestra - Rosamund Luptonová (KristianaAlex)

Září

Nádherné bytosti - Kami Garcia, Margaret Stohl (Terka P.)

Říjen

Ofélie se učí plavat- Susanna Kubelka (Terka V.)

Listopad

Erilian - Město čarodějů - Tereza Janišová (Verča)

Prosinec

Odstíny života - Lucie Adamová (Hanka)

Leden

Pýcha a předsudek - Jane Austenová (Kath)

Únor

Ještě než umřu - Jenny Downham (Julie)

Knihou tohoto měsíce jsou Malé ženy, takže si je přečtěte, abyste mohly na dalším srazu s námi horlivě diskutovat!

Děkuji všem zúčastněným a na viděnou příště! ♥

Yanny*

1. setkání v Paláci Luxor. 17.března přijďte "meet your next favorite book"

4. března 2012 v 18:48 | Yanny.))

Dlouho jsme diskutovaly a došly jsme k závěru, že přišel ten pravý čas k tomu, aby se vytvořila první událost k chystanému prvnímu setkání našeho knižního klubu!

♥ KDY TO BUDE?
- Datum je zatím orientační a provizorní. Byly bychom rády, kdyby se to konalo již další víkend, ale vím, že dát vědět týden dopředu může být pro někoho málo… takže: diskutujte! Pokud máte zrovna toto datum něco naplánovaného, nic se neděje! Normálně to přesunu na datum, kdy vám to bude vyhovovat! :))

♥ KDE SE SEJDEME?
- Padl návrh, že byste chtěly, aby to bylo v nejznámějším knihkupectví v Praze, a to v Luxoru. Problém s tím nemáme, protože tohle najdou i slečny, které nejsou z Prahy a nevyznají se v tak velkém městě. V posledním patře je kavárna, kterou se pokusím zarezervovat, abychom si mohly všechny sednout a dát si něco dobrého.

♥ CO SE BUDE DÍT?
-Tímto bych vás chtěla poprosit, abyste se zamysleli nad tím, se kterou knihou byste nás rádi seznámili. Jaká je kniha vašeho srdce? Nezáleží na žánru, na autorovi, na obálce, popularitě knihy, dokonce ani na jazyku, jakým je kniha napsaná (ano, dovoleny jsou i knihy v angličtině). Čím méně je známá kniha, tím líp! Všechny jsme jistě četly všechny díly Stmívání a Harryho Pottera a určitě jsou pro nás knihy milované, ale my si chceme přečíst něco nového! Seznámit se s naší další nejoblíbenější knihou.
Samozřejmě, že bude velice těžké se domluvit na knihách, které jsme ještě nečetly... ale to nevadí! Pokud se najde někdo, kdo už knihu četl, může si jí přečíst znovu, ale nemusí. Jde o to, aby mohl na danou knížku diskutovat.

♥ CO KDYŽ NESTIHNU PŘEČÍST KNIHU V TERMÍNU?
-Holky... proboha! :) Hlavně se nebojte, že vás budu sekýrovat jako ve škole! :D Toho máme určitě všechny plné zuby už z celého týdne. :D Pokud nestíháte číst (kvůli čemukoliv- škola, koníčky, blog, přítel, kamarádi, brigáda, povinná četba..), nic se neděje!!! Na dalším setkání se zase domluvíme společně, takže se nebojte, že bychom na vás nepočkaly!

♥ CO KDYŽ SE MI VYBRANÁ KNIHA NEBUDE LÍBIT?
-No a co? Každý máme jiný vkus. Hlavně se kvůli tomu na sebe navzájem nečertěte. :)) Pokud vás kniha nebude bavit, normálně nám na rovinu řekněte: "Skončila jsem u první kapitoly." A basta. Stává se to pořád a není to konec světa. Bude jen na vás, zda budete chtít na další setkání, kde budeme knihu probírat, přijít. Nikdo vás tam násilím tahat nebude. :))

♥ CO SI VZÍT S SEBOU?
-Rozhodně nápad na knihu, kterou nám doporučíte. (Pokud jí zrovna nemáte doma, tak se nic neděje, budeme sedět v největším nakladatelství v Praze, můžeme si jí na ukázku přinést z dolního patra. :D)
- Seznam knih, které jste přečetly, ať už v elektronické podobě v notebooku, iPadu, telefonu (na goodreads.com, cbdb.cz) nebo papírové verzi (vlastní seznam knih na papíře, ve čtenářském deníku), anebo alespoň v hlavě. Tento seznam vám bude sloužit ke kontrole knížek, které jste četly a hlavně pro kontrolu těch, co si teprve chcete přečíst!
-Mnoho tvůrčích nápadů a klidně spoustu a spoustu dalších přátel, co by do toho chtěli jít s námi!
-A samozřejmě dobrou náladu a chuť číst! :)))

Jakékoliv dotazy a nesrovnalosti pište do komentářů, nebo mně na facebook: Jančika Vepřeková.

Budu se na vás opravdu hrozně těšit! :*
Yanny.

Odkaz na událost na facebook, přidejte se!

http://www.facebook.com/events/346198798757555/

Založen nový čtenářský klub v Praze! Cup of literature. Přidej se k nám i ty!

18. února 2012 v 19:01 | Yanny.))


Už od malička sním o tom, že jednou zažiju takový ten pravý "Čtenářský klub", kam chodí milovníci knih a doporučují si vzájemně, jaké knihy si přečíst. Vždy mě fascinovaly organizace, kam chodili lidé, kteří se domluvili a v jeden moment si přečetli jednu knihu a pak si o ní povídali.

Kolikrát jsem takový klub hledala a googlila něco, co by mohlo být v Praze. Nikdy jsem nic nenašla, ale pak mi došlo, že tam by se mi vlastně asi ani moc nelíbilo. Byli by tam starší lidé a četli by knihy, které jsou v rozporu s mými knižními plány a zájmy.

Pak jsem si ale konečně stáhla film "Láska podle předlohy" (v anglickém originále "Jane Austen book club"), podívala se na něj a měla jsem jasno.

Založím vlastní čtenářský klub!

 
 

Reklama