Vítej v mém světě plném písmenek!

♥ Přečteno

Hledání Aljašky - John Green

1. února 2014 v 22:18 | Yanny.))

John Green je náš nový Bůh, kterého všichni uctíváme a jeho knihy hltáme. Ano, bezesporu píše nádherné knihy. Já bych ho sama přirovnala k takovému novému mladému modernějšímu Nicholasu Sparksovi.

S romány od Johna jsme se začali seznamovat už díky knize Hvězdy nám nepřály, která se velice rychle stala hitem jak mezi bloggery, tak i mezi ostatními čtenáři. Není divu, tato kniha je skvělá - citlivá, pravdivá a přitom neskutečně zábavná.

Proto netrvalo dlouho a Knižní klub vydal i jeho prvotinu Hledání Aljašky. Jenže já jsem knihu sehnala dříve v angličtině, ještě před vydáním českého překladu, tak jsem se rozhodla, že ji budu číst "nadvakrát" a střídat češtinu a angličtinu.

Anglickou verzi jsem sehnala od své spolužačky ze školy, která si ji koupila přímo v Americe a byla z ní naprosto nadšená. Českou verzi jsem dostala jako dárek od "Knížíška", což byl projekt, který vymyslela Suši. Měli jsme si vybrat tři knihy, které bychom rádi dostali pod stromeček. Z těch jsme dostali jednu a stejně tak jednu poslali dalšímu člověku, který byl do projektu zapojen. Myslím, že to byl naprosto skvělý nápad a byla moc ráda (a nemluvím jistě jenom za sebe), kdyby Suši takový projekt pořádala každý rok. :) Já jsem tedy balíček od Knížíška dostala od Elišky, které touhle cestou moc děkuji! Stejně jako Karolíně, která mi zase půjčila anglickou verzi.

Takže jak už jsem řekla - knihu jsem četla "nadvakrát". Nejdřív jsem přečetla kapitolu anglicky a pak česky. Takže si dovede představit, jak dlouho mi to trvalo a jak mi to dalo docela zabrat.

A co bych vůbec řekla na Aljašku?

Musím říct, že mám trochu rozporuplné pocity.

Nebudu vám lhát - čekala jsem víc. Na Aljašce je vidět, že je Johnovou prvotinou.

Musela jsem zemřít – Anita Moorjani

19. ledna 2014 v 11:29 | Yanny.))
Kniha pro citlivé duše, které věří na zázraky.
"Musela jsem zemřít" se vás rozhodně snaží přesvědčit o tom, že někteří lidé musí doslova zemřít, aby pochopili své životní poslání a důvod toho, proč jsou ještě stále na tomto světě.

Anita Moorjani není jen autorkou celé knihy, ale také hlavní hrdinkou - příběh je podle skutečné události a Anitě se opravdu stalo vše, co se v knize můžete dočíst.

Anita vyrůstala v tradiční hinduistické rodině, kdy byly názory na posmrtný život celkem jasné. O to větší pro Anitu bylo překvapení, když náhle onemocněla zákeřnou rakovinou prsu, lékaři ji nedávali naděje pro uzdravení, ale ona se i přesto po takzvaném NDE probudila a její tělo nejevilo žádné příznaky rakoviny.

Anita prožila klinickou smrt - tedy NDE (Near Death Experience). Po smrti byla najednou jako zázrakem naprosto zdravá a mohla začít nový život.

Došlo jí, že tento zázrak nebyl jen tak a ona má ve světě mnohem vyšší poslání, než si doteď myslela. Musí o svém zážitku vyprávět mnohem více lidem, aby jim došlo že: uzdravit se může každý.

Anita byla vychovávaná v hinduismu, ale došlo jí, že rozdělovat víru v Boha na různá náboženství není správné. Že nakonec všichni po smrti přijdou na stejné místo bez rozdílu, zda věřili v Ježíše nebo Buddhu. To je názor, okolo kterého se vlastně točí celá kniha a mně se velice líbil, protože sama s ním souhlasím.

Pokud jste četli knihu Chatrč, která se vlastně zabývá podobnou myšlenou, jistě se vám kniha bude líbit. Stejně tak pokud znáte hlavní myšlenku knihy Tajemství.

Tato knížka není určená pro každého, ale jistě spoustě lidem přinese mnoho otázek, nad kterými se pozastaví a začnou nad tím trochu přemýšlet.

Co je nového, kotě? - Alexandra Potter

17. ledna 2014 v 17:53 | Yanny.))
Úplně první kniha, kterou má oblíbená spisovatelka napsala a zároveň zatím ta poslední, která byla u nás přeložena do češtiny.

Alexandra Potter je autorka, která jednoduše svým stylem psaní baví. Není to nijak geniální dílo, u kterého byste si kousali nehty v napětí, jak jen to může dopadnout, protože skoro od samého začátku je vám jasné, jak to dopadne, ale to je dobře, protože cílová skupina románů Alexandry Potter nechce napětí, ale chce si odpočinout. A to se vám přesně u jejích knih povede.

Určitě se vám někdy stalo, že jste si řekli, že si potřebujete u nějaké knihy prostě jen tak oddechnout, na chvilku nepřemýšlet, objevit se ve světě, která vás hladí, kde se budete cítit dobře a kde byste se chtěla objevit na místě samotné hrdinky.

Vždy, když vás přepadne tato nálada, vzpomeňte si na mě a zkuste si najít nějakou knihu od Alexandry Potter. Já si ji totiž přesně na takové stavy vždy vybírám a pokaždé mi zvedne náladu.

Záskok - David Nicholls

10. ledna 2014 v 19:06 | Yanny.))
U tohoto spisovatele jsem je veliká škoda, že není v naší blogové komunitě více známý. Jeho knihy jsou totiž skvělé a navíc neskutečně vtipné - u téhle jsme se snad pětkrát opravdu nahlas zasmála. Dokonce i v metru, představte si to. :D

David Nicholls je autorem překrásného romantického románu - Jeden den. Ten nejspíš znáte, protože ho zfilmovali v nedávné době (a dokonce šel včera na kanálu ČT2 v televizi) a v hlavní roli hrála Anne Hathaway. Druhou knihou, kterou u nás vydali v českém překladu a kterou jsem si od tohoto spisovatele přečetla, byla Otázka za deset, kterou zase zfilmovali s Jamesem McAvoyem. O té už ví méně lidí... A o to ještě méně ví lidé o Záskoku, který vyšel letos o Vánocích.

Musím říct, že mé srdce opravdu zaplesalo, když jsem tuhle knihu viděla jako novinku v Luxoru. Skoro jsem si až nadskočila a začala se uculovat, když jsem ji okamžitě popadla do rukou a prohlédla si jí. Pamatuji si, jak se na mě zvláštně a s úsměvem podívat vyhazovač v obchodě, když viděl mé neskrývané nadšení.

Netvalo dlouho a já si knihu musela pořídit, abych si přečetla něco dalšího od tohoto jistě skvělého autora. Dokonce si troufám tvrdit, že je to jeden z těch spisovatelů, od kterých budu se stejnou radostí vítat každé nové dílo.

David Nicholls je podle mého názoru typický angličan, který podává své hrdiny reálně. Jeho hrdiny můžete opravdu ve svém životě také nalézt.

Stephen je ztroskotaná existence, která má již za sebou rozvod a i na stará kolena touží po tom, aby se stala uznávaným hercem.

Myslím, že je to přesně ten typ člověka, kterého by naprosto skvěle zahrál věčný "anglický smolař", Hugh Grant.

Prázdné místo - J. K. Rowlingová

27. prosince 2013 v 23:06 | Yanny.))

Rowlingová napsala něco, co snad nemůže být odlišnější od sedmidílné série, kterou od ní známe.
Přesto ale budete těžko hledat jinou pětsetistránkovou knihu, která se tak výborně čte.

Možná jste již o této knize slyšeli jako o něčem, v čem se budete velice těžko orientovat kvůli velkému počtu postav, které se v knize objevují. Já jsem slyšela to samé, a tak jsem se proti zmatkům pojistila a ještě před tím, než jsem se pustila do čtení, jsem si vygooglila seznam postav, přepsala si ho na papír, vložila do knížky a mohla se tak těšit na všechny ty lidi, kteří na mě v příběhu čekají.

Díky tomu jsem se v postavách vůbec neztrácela a měla nad tím naprostou moc.

Mohla jsem si tak jenom příběh užívat a číst a číst.

A musím říct, že jsem byla opravdu neskutečně překvapená, jak rychle jsem knihu dokázala přečíst.

Prázdné místo je tak neuvěřitelně dobře napsané - no i když kdo by se tomu divil, když ho napsala Rowlingová - že si sednete, přečtete 200 stran a ani si neuvědomíte, že už jsou čtyři hodiny ráno a vy byste možná mohli jít spát.

Moře klidu - Katja Millay

13. prosince 2013 v 2:01 | Yanny.))

Po dlouhé době jsem si přečetla knihu, které bez váhání dávám pět hvězdiček, naprosto mi sedla a je mi smutno, když si uvědomím, že už mě nečeká víc osudů těchto skvělých hrdinů.

Jsem moc ráda, že jsem dala na doporučení všech mých blogových přátel a do téhle knihy se pustila. Je to opravdu poklad, co si zaslouží posílat dál a já budu všechny stále upozorňovat na to, jak skvělý příběh to je a že by si ho měla přečíst většina dívek našeho věku.

Není to jen příběh o lásce, ale také příběh o životě a o tom, co se může stát a na co bychom si opravdu měli dávat obrovský pozor.

Knížka je plná poučení, ale ne účelově. Je jednoduše napsána realisticky a na nic si nehraje.

Hlavním kladem celého příběhu je to, že nám nedává hned vše, co chceme, ale nechává nás v napětí. Proto stále čteme a čteme, abychom se dozvěděli všechno, co nevíme o hlavních hrdinech a čím jsou pro nás naprosto záhadní.

Šok, který vás zasáhne okamžitě, jakmile se do příběhu dostanete, je skutečnost, že hlavní hrdinka nemluví.

Kde je ta holka? – Alexandra Potter

18. listopadu 2013 v 14:16 | Yanny.))


Máte nějakou svou oblíbenou spisovatelku, kterou čtete prostě jenom proto, že je vám v jejích příbězích dobře? Lehnete si do postele, otevřete knihu a prostě jen čtete a nemusíte myslet na cokoliv jiného? Pokud jste ještě žádnou takovou nenašli, tak si přečtěte něco od Alexandry Potter, protože já si ji hodně oblíbila.

Od této spisovatelky jsem již četla knihu "Já a pan Darcy", na kterou jsem vám již psala recenzi. Musím říct, že jsem od té knihy tenkrát čekala víc, ale o to víc mě "Kde je ta holka?" překvapila.

Knihu jsem si zamluvila v knihovně. Když jsem ji potom od knihovnice dostala, říkala jsem si: "Jo, fajn, někdy se do ní pustím…" Pak jsem ale jela v metru, neměla jsem co číst, a tak jsem ji otevřela.

Najednou jsem se objevila ve světě, které mi tak neskutečně sedlo a dělalo mi dobře, že jen u četby v metru nezůstalo a jednoduše ji musela na jeden zátah přečíst.

Nespoutaná – Cynthia Handová

5. listopadu 2013 v 20:27 | Yanny.))

A je to tady. Závěrečný díl úžasného andělského příběhu o Claře a jejích životních posláních. Clara po skvělé Nadpozemské a velmi citlivé Zasvěcené, velice dospěla a musí se postavit na vlastní nohy. Nastoupit na vysokou školu a zvyknout si na život bez dvou pro ni velice důležitých a milovaných lidí. Jak to všechno zvládne?

Clara si toho už vytrpěla dost, a tak si přeje normální, poměrně klidný život začínající vysokoškolačky.

Její nejlepší kamarádka Angela, která je shodou okolností také anděl, má vizi, ve které je na vysoké škole ve Stratfordu. Tak se jako správné andělské nejlepší kamarádky dohodnou, že na školu nastoupí spolu.

V patách je jí ale také andělský Christian, který pořád tvrdí, že jsou si "souzeni".

Clara ale truchlí po ztrátě své maminky a také rozchodu se svým milovaných Tuckerem.

Ze začátku je to takový normální život a rozjezd, kterým si dívka na vysoké škole musí projít...

Pak ale přijdou události, které vám vyrazí dech.

Zasvěcená – Cynthia Handová

5. listopadu 2013 v 20:23 | Yanny.))

Druhý díl skvělé Nadpozemské, který tak skvěle začal a slibuje vám spoustu dalších dobrodružství. Když si prohlédnete tloušku knihy, dojde vám, že se tam vlastně může stát úplně cokoliv a vy máte hroznou chuť do toho skočit po hlavě a ponořit do Clařiných dalších zážitků. A že se v tomto díle opravdu musí vypořádat s nejednou těžkou překážkou.

S Clarou jsme se rozloučili, když uplynula doba, kdy měla naplnit své první poslání.

Nachází se v poběrně šťastném období - má skvělého přítele Tuckera, který by ji na rukou nosil, výbornou a praštěnou kamarádku Angelu, velmi dobrého kamaráda Christiana, se kterým toho má hodně společného a odvážnou a silnou maminku, která je jí vždy oporou.

Jenže to by Clara nemohla být anděl, aby neměla nějakou starost, a to zlého, černokřídlého anděla Sama....

A hlavně další vizi, která jí kazí vidinu krásného bezstarostného budoucího života...

V jejím dalším poslání se Clara nachází na hřbitově, je oděna do černé barvy a cítí neuvěřitelný smutek. A tak ji dojde hrozná zpráva - někdo z jejích milovaných zemře.

Okamžitě začne pátrat, kdo ze smutečných hostů na pohřbu je a kdo tam chybí...

Nadpozemská – Cynthia Handová

5. listopadu 2013 v 20:18 | Yanny.))
Obálka působí naprosto božsky. Poté, co si přečtete anotaci, přijde malé zklamání - další příběh o andělích. Pak ale knihu zhltnete jedním dechem a vám dojde, že tohle není další tuctová YA kniha. Je to krásná, ctilivá knížka o dospívající dívce, která má jen "pár" nadpřirozených schopností navíc. A navíc ji milují dva kluci.

Claře je sedmnáct, když přijde její první vize. Stojí v kuchyni a najednou se objeví v lese, které je v plamenech.

Když o tom řekne své matce, překvapivě jí nemá za blázna, ale rozumí ji a pomáhá jí. Jakmile se do první kapitoly začtete trochu víc, dojde vám, že to, že je Clara anděl, není tajemstvím, ale její matka ji o tom už dávno řekla.

Navíc má za úkol zabránit nějakému neštěstí, které se jí ukazuje v jejich vizích - jako správný anděl má poslání, aby chránila nějakého člověka na zemi.

Tak se Clara a její matka s mladším bratrem Jamiem přestěhují s prosluněné Californie do zasněženého a horamami opředeného Wyomingu, kde se může naučit lyžovat, šplhat po horách a všeobecně vést úplně jiný život, než doposud.

Podle své vize okamžitě, pozná kluka, kterému má být strážným andělem - Christiana.

Jak už to ale na středních amerických školách bývá, on je něco jako král školy a jeho přítelkyně zase tou královnou.

Clara ze začátku do světa Wyomingské střední školy moc nezapadá, a tak se seznámí s Wendy, dívkou, která ji přizve na obědy ke svému stolu "Neviditelných".

Hned první den se také setká s jejím bratrem Tuckerem, který je na ní ale z nepochopitetných důvodů hrozně protivný.
 
 

Reklama