Vítej v mém světě plném písmenek!

♥ Projekty

Co jsem přečetla v červenci?

24. července 2014 v 1:15 | Yanny.))

Prázdniny a léto všeobecně bývá ve znamení volnějších dnů, kdy se těšíte na to, až budete konečně číst. Což o to, na čtení se v létě čas najde vždycky - válíte s u vody, tak čtete, venku prší, čtete, jedete na brigádu veřejnou dopravou, zase čtete…Ale kdy jen budete psát ty recenze?

Já se musím přiznat, že poslední dobou skoro ani nezapínám počítač. Vždycky si vystačím s informační dávkou z mého chytrého telefonu a tím to pro mě hasne. Jenže kdy vás seznámím s těmi všemi skvělými knihami, které jsem četla?

Tak jsem si řekla, že to udělám přesně tak, jako jsem udělala nedávno v článku "Knihy, které jsem přečetla, ale nikdy na ně nenapsala recenzi." V krátkosti vás seznámím s knihami, které jsem četla teď v červenci, a které byste rozhodně neměli opomenout.

Knihy, které jsem přečetla, ale nikdy na ně nenapsala recenzi

9. března 2014 v 10:38 | Yanny.))

Nedávno mě napadlo, že bych mohla napsat článek na téma "Knihy, které jsem přečetla, ale nenapsala na ně recenzi". Protože se mi stává opravdu často, že si nějakou knížku přečtu a pak prostě nějak zapomenu a nestihnu na to napsat včas článek. A pak už je to bohužel většinou tak dlouho, co jsem knihu četla, že už si nejsem schopná vybavit všechny ty dojmy, které jsem měla, aby z toho vznikla dlouhá a dobrá recenze.

Přesto mi to ale nedá a já bych vás chtěla seznámit s knížkami, které jsem nedávno četla a napsat vám svůj krátký názor na ně. Některé knihy jsou zkrátka tak dobré, že se o nich musí mluvit.

Kdyby náhodou chtěl někdo v nápadu na tento článek pokračovat, jenom by mě to potěšilo. :) Třeba i vy máte pár knih, které jste nikdy nestihli zrecenzovat... Co? :)

Jak se připravit na maturitu a přijímačky na VŠ? Hlavně se nezbláznit a koupit si ty správné knihy...

12. června 2013 v 11:24 | Yanny.))
Období čtvrtého ročníku je nejobávanější z celé doby docházky na střední školu.
Já osobně z toho měla takovou hrůzu, že se mi o tom zdálo dokonce už ve třeťáku.
Čtvrtý ročník není jenom maturita, je to i rozhodnutí, jakým směrem se bude ubírat váš život.
Už na začátku čtvrtého ročníku se musíme umět správně rozhodnout, které předměty si vyberete k maturitní zkoušce, protože od toho se bude odvíjet i to, jakou přihlášku si na vysokou školu podáte.

Když se například budete chtít hlásit na fakultu sociální- měli byste si dát základy společenských věd, protože jsou souborem všeobecného přehledu. Pokud budete chtít jít na ekonomickou školu, je dobré maturovat z matematiky, pokud budete skládat nějakou zkoušku z cizího jazyka, je dobré se pro něj rozhodnout i k maturitě… Protože je přeci lepší "zabít dvě mouchy jednou ranou", že?

Vzhledem k tomu, že jsem úspěšně přežila tohle příšerné období a měla jsem z toho opravdu obrovské "bobky", chci se s vámi podělit s něčím, co mi samotné pomohlo.

Jak víte (je to také velice patrné z celého mého blogu), jsem zastáncem jen a jen věcí tištěných a skutečných.
Jakmile mám na výběr mezi elektronickou nebo tištěnou podobou, okamžitě vyhrává ta možnost, která mi umožňuje držet předmět studia nebo zábavy v rukou.
A tak jsem hledala nějaké knihy, které by mi mohly pomoci k dopracování se k mým cílům - tedy složit maturitní zkoušku a následně i přijímací zkoušky.

Má kouzelná knihovnička! ♥ aneb moje skromná sbírka knížek.

17. února 2012 v 17:53 | Yanny.))
Už delší dobu si říkám, že bych měla také vyjít na světlo s nějakou módní vlnou, která plní všechny knižní blogy. Jednou z nich je fotka vaší knihovničky, ve které si trůní všechny vaše knížky. Takže jsem také vzala foťák a vyfotila své dvě skromné poličky, kde mám svoje miláčky.

♥ Knihy tam rozhodně nejsou všechny! Všechny dětské knížky a holčičí románky mám ve velké knihovně v obýváku, protože jinak by se mi tam opravdu už nevešlo nic.

♥ První tři díly Harry Pottera samozřejmě jako pravá potterofilka mám, ale vyskytují se hned vedle všech knížek, které mám od mé nejoblíbenější dětské spisovatelky Jacqueline Wilsonové (které mám opravdu skoro všechny, co vyšly) a zabírají skoro 5 poliček. Ty vám ale fotit nebudu, protože ty dětské knížky nikdo nefotí a v podstatě vlastně asi ani nikoho zvlášť nezajímají.

♥ Ságu Hunger Games mám také samozřejmě kompletní, ale momentálně na fotce najdete jen jeden díl, protože tenhle úžasný příběh stále doporučuji více a více lidem, takže první díl se momentálně nachází u Terezky číslo jedna, mé nejlepší kamarádky a třetí díl má Terezka číslo dvě, má spolužačka.

♥ Stejně jako Hunger Games, i spoustu dalších knih jsem půjčila nějaké své kamarádce. Například mé věrné zlatíčko, Tajemství, které mi změnilo pohled na svět, jsem půjčila kamarádce Kristýně. Což mi připomíná, že už se mi po té nádherné obálce stýská, takže jí budu muset připomenout, aby mi to laskavě vrátila! :D

♥ Opravdu se stydím za to, v jakém stavu mám všechny díly Harryho Pottera. Ale musíte uznat, že když je mám doma tak přes 10 let a za tu dobu jsou tak 575krát přečteny mou sestrou, 985krát přečteny mnou a asi tak 20krát půjčeny všem možným známým, vypadají ještě nádherně!

♥ Knihy v první poličce, které jsou na pravé straně a jsou vyrovnány v komínku, pochází z knihovny.

♥ Jistě víte, že nejsem zrovna takový ten klasický šílenec, co by utrácel tři stovky za každou knihu, která se muu líbí... Když už si nějakou knihu koupím, tak musí stát opravdu za to. A právě i proto nemám svou knihovnu tak rozsáhlou a bohatou, jako ostatní knižní blogerky, ale stejně jsem na ní vcelku pyšná a všechny je s láskou opečovávám a miluji. ♥


Vánoční chvástačka. Hoho! A že se Ježíšek činil. :))

25. prosince 2011 v 18:24 | Yanny.))Doufám, že si tyhle dny prázdnin a pohody náležitě užíváte. Měli byste se pořádně přežírat, na všechno kašlat, koukat na pohádky a také číst nové knížky, které vám pod stromeček nadělil Ježuch. Tedy, doufám, že nějaké opravdu přinesl...

Já osobně bych si bez toho nedovedla představit Vánoce. Knihy jsou všeobecně nejlepším dárkem, co může být, podle mého názoru. Potěší každého (v dnešní době poloviční pravda, protože ne každý čte..) a výborně se balí! Vždycky najdete přesně ten okruh, který je pro vašeho blízkého tím pravým. Je libo romantika, duchovno, detektivka nebo kuchařka?

Tenhle rok jsem chtěla rozdávat co nejvíc knih, ale nakonec jsem zůstala jen u dvou, protože víc lidí v mém okolí by to vážně moc neocenilo.

Nejdříve ale začnu s těmi knihami, které jsem dostala. Ty knihy, které jsem totiž koupila pro druhé jsem ještě nerozdala, takže apeluji: Pokud jsi náhodou má nejlepší kamarádka Martina nebo můj přítel Christian, tak okamžitě přestaň číst! :D Zkazila bych ti překvapení! Ale doufám, že je nanapadne, aby si teď o Vánocích prohlíželi můj blog. Snad mají důležitější věci na práci. :D

Já sama jsem si vybrala nakonec knihy tři. Ještě jednu knihu si budu přát, ale tu si nechám až na později, protože ještě budu dostávat dárečky od druhé babičky a ta je za knížky nejvíc vděčná, protože si tak nemusí dělat starosti, že se mi nestrefila do velikosti nebo vkusu. :D Budu od ní chtít už dlouho vyhlíženou knihu:

Výsledky mé první giveaway! Kdo nakonec vyhrál?

14. října 2011 v 17:48 | Yanny.))

Dnes je 14. října. A co to pro tento blog znamená? Ano, končí Giveaway. O vítězi už se rozhodlo a není cesty zpět.
Upřímně řečeno, jsem docela zklamaná. Ano, vím, že jsem nenabízela bůhví jaké literární klenoty, ale mohlo se vás přece jenom přihlásit víc. :D
A to mě přimělo, abych poupravila pravidla. Nemohu poslat všechny tři knihy, protože se o jednu knihu jednouše nikdo ani nepřihlásil. :D
Teď ale konec žvanění, kdo je vlastně vítěz?

Vítězem se stává: Mish@!

a vyhrává knihu Upíří deníky: Probuzení.
GRATULUJI!

Zbylým účastníkům děkuji za účast. Možná příště… :)

Pozor, pozor! Má první giveaway!

18. září 2011 v 22:31 | Yanny.))Ano, nešálí vás zrak. I Yanny se rozhodla, že bude rozdávat knížky! :)

V první řadě vás chci upozornit, že to dělám úplně poprvé, takže se nesmíte zlobit, pokud něco nebude přesně podle vašich představ.

Rozdávat se budou tři knihy. Takže budeme mít i tři výherce.

Probírala jsem se svou knihovnou a došlo mi, že se jen tak nějaké knihy vzdát nemůžu. Takže jsem vybrala knihy, o kterých vím, že si je znovu už nepřečtu…

Podmínka pro účast v giveaway: Musíte na knihu napsat recenzi a pak mi na ní poslat odkaz. :) Nebojím se, že by to někdo z vás nechtěl udělat, protože já také píšu na všechny knihy, které jsem kdy přečetla. Pokud se vám kniha nebude moc líbit, nebudu se zlobit, pokud ji v článku zdrbnete.

Bude se hrát o knihy:

♥ Forrest Gump:♥ Krásní mrtví:♥ Upíří deníky - Probuzení:
Vím, že velká většina z vás tyhle knihy už četla, tak doufám, že se vůbec najde někdo, kdo o ně bude mít zájem. :D

Pravidla:

Pravidla jsou jednoduchá. Výherce nebude vybírat žádný stroj, ale jde pouze o to, kdo bude mít nejlépe zodpovězeny mé knižní otázky. Myslím si, že je to spravedlivější, protože tak mají i šanci ti, kteří mají štěstí i v lásce. :D Dotazník najdete pod čarou. Posílejte mi ho na mail Janca.Veprekova@seznam.cz. Vyhrává ten, který bude mít jako první nejvíce správných odpovědí. Pokud se stane, že budu mít více dotazníků, které jsou úplně správně, tak vyhrává ten nejrychlejší. Pokud na nějakou otázku neznáš odpověď, nevadí. :) Napiš: nevím. Zlobit se rozhodně nebudu. Některé otázky jsou vážně trochu těžší, takže nečekám, že všichni budou vědět všechno. :) A také samozřejmě můžeš používat internet i hlavu kamarádky... :D

5 knižních zklamání

6. srpna 2011 v 20:04 | Yanny.))
1) Forrest Gump

Veliké očekávání, protože film je prostě fenomenální. A naprosté zklamání. Tahle kniha se prostě nedala dočíst. Nešlo to. Ne, děkuji pěkně. Věřím, že kdyby byla napsaná normálně, zhltla bych ji na jedno nadechnutí, jenže tohle prostě nebylo normální!
Abych to vysvětlila, kniha je napsaná debilštinou. Z pohledu Forresta, takže se dá očekávat, že on prostě neovládá pravopis a gramatiku… jenže se to prostě nedalo číst! V knížce nenajdete jedinou čárku! Takže když čtete, neustále jenom přemýšlíte, kde má být čárka a kde má být místo měkkého i tvrdé!
Na něco takového prostě nemám žaludek ani trpělivost. Na to češtinu až moc miluju.
Měla jsem opravdu chuť vzít červenou propisku a celou tu knihu proškrtat! :D2) Oliver Twist

Pamatujete si na tu písničku z Rebelů?
"Raději jsem neměla ten román, raději jsem neměla ho číst… Snad ani list!"
Ano, tak tak nějak bych si nejradši zpívala i já. :D
Ale u mě to není proto, že bych snad téhle knize příliš propadla a pak neudělala maturitu. Spíše naopak. Tahle kniha mě k smrti nudila.
Četla jsem prvních pár kapitol, v domnění, že mě to také tak pohltí. Vážně ne. :D

Knihy na prázdniny ♥

29. června 2011 v 15:00 | Yanny.))
Musím říct, že jsem se opravdu pronesla, když jsem si nesla ty dvě tašky z knihovny domů skoro přes celou Prahu. Řekla jsem: "Asi se mi z toho zavaří mozek." ale taková smrt by byla skvělá! :D Jediné, čeho se nemusím bát je, že se rozhodně nebudu o prázdninách nudit. Mám jich doma ještě o pět víc, ale když se řekne top 10, tak jsem je musela nekompromisně proškrtat. :D Bůhví, jestli se na ty další vůbec najde čas. Prázdniny vypadají nabitě. :)1) Krajina plná stínů (Mediátor #2) - Meg Cabotová
Šestnáctiletá středoškolačka Susannah Simonová viděla svého prvního ducha, když jí byly dva roky. Od té doby se její svět hemží nešťastnými zbloudilými dušemi, které potřebují pomoc, aby se dostaly do "země stínů". A pomáhat jim je právě úkolem "Mediátorů", lidí, kteří mají vzácnou schopnost vidět a hovořit se zesnulými. Navenek je ovšem Suze normální šestnáctiletá středoškolačka, která se musí vyrovnávat s matčiným sňatkem, přírůstkem tří nevlastních bratrů do rodiny i stěhováním z New Yorku do Kalifornie a změnou školy…

2) Mrazení - Maggie Stiefvaterová
V lesích kolem amerického městečka Mercy Falls u kanadských hranic žijí vlci. Jednoho dne stáhnou z houpačky u nedalekého domu malou Grace. Pokoušou ji, ale vlk se žlutýma očima ji odtáhne do bezpečí. Od té doby dívku vlci fascinují, zvlášť její zachránce. Když o několik let později vlci napadnou Graceina spolužáka, chlapi z městečka vezmou pušky a uspořádají na ně hon. Ještě ten večer najde Grace na verandě svého domu postřeleného chlapce se žlutýma očima. Je to její vlk. Sam žije dva životy. Zimy tráví ve vlčí kůži se svou smečkou, v létě je na pár měsíců člověkem, než ho mráz promění zpátky ve vlka. Každý rok je však doba, po kterou může být člověkem, kratší. Sam ví, že přijde rok, kdy už na sebe lidskou podobu nevezme. Jenže ani on ani Grace se s tím nechtějí smířit, ne teď, když se konečně setkali. Jenže zima se blíží a Sam musí bojovat, aby neztratil sám sebe a taky Grace. Protože tentokrát už to bude navždy.

10 nejoblíbenějších publicistických plátků

21. června 2011 v 17:33 | Yanny.))

Napadlo mě napsat takové pokračování neme Top týždňa, kdy se mělo napsat 10 nejlepších věcí z daného tématu. Zapojila jsem se tak do nejoblíbenějších knižních postav, filmových zpracování a knih z dětství. Doufám, že Luu nebude vadit, že jsem si takhle vypůjčila její nápad a vymyslela vlastní téma. Přiměl mě k tomu také článek, který měla na blogu Kath. Byly tam fotky různých časopisů a vyznání, že je má moc ráda. Napsala jsem k tomu dlouhý komentář a pak mi došlo, že na toto téma bych se mohla bavit i déle, takže jsem zasedla a sepsala 10 nejoblíbenějších publicistických plátků.
Pro mě mají velký význam, protože bych pro nějaký dobrý časopis chtěla jednou psát také. Do rubriky kultura. :) Psala bych recenze na knihy, filmy, koncerty, divadelní představení a jiné kulturní akce. A já věřím, že se mi to povede. A pokud nebude žádné takové volné místo, založím si prostě vlastní časopis! :D A basta!
1) Premiere
Tenhle časopis jsem si kupovala každé číslo a hltala jejich recenze. Můj sen byl, abych jednou byla jejich redaktorkou, chodila na novinky do kina a psala o nich články. Jenže časopis zrušily a přestaly vydávat. To mě dost naštvalo, protože tak skončil jediný seriózní kulturní časopis, který měl skvělé recenze a vždy mě přesvědčil, abych na nějaký film zašla.

 
 

Reklama