Vítej v mém světě plném písmenek!

♥ Projekty

10 knih z dětství

4. června 2011 v 2:06 | Yanny.))

1)Příběhy zaječí rodinky - Emanuel M. Mizia
Pamatuji si, že to byla první kniha, kterou jsem kdy dostala, byla jenom má a já si v ní měla sama číst. A také si pamatuji ty nervy, které jsem z toho měla. Ze začátku by mě nejspíš nenapadlo, že čtení se stane smyslem mého života, protože jsem nedokázala rozluštit i takovou jednoduchou věc, jako když je první písmeno každé kapitoly velké a zbytek malý. Nedávala jsem si to dohromady, a tak mi vždy to první slovo nedávalo vůbec smysl. A já se vztekala a vztekala, až mi to musela maminka vysvětlit. :D Takové jsem byla střevo. Ale zaječí rodinka o tom, jak si vozí mrkvičku na kárce za sebou, mě tenkrát neskutečně pohltila. Pamatuji si to jako dnes.

2) Děti z Bullerbynu - Astrid Lindgren Tohle je kniha, kterou četl snad každý. Čtou ji děti na prvním stupni jako první četbu a opravdu každého tenkrát bavila. A musím se přiznat, že bych si jí přečetla i dnes.
3) Paní LáryFáry - Betty McDonaldová
Tuhle paní jsem neskonale obdivovala. Byla to superžena, která dokázala vymyslet každý lék nebo radu na jakoukoliv dětskou nemoc. A že to byly nemoci opravdu zajímavé, třeba nimravka (dítě se nimralo ve všem jídle), žalobajda (žalovalo na všechno a všechny), mlátička (kdy děti bily své mladší sourozence), nebo ředkvičková nemoc (pro špindíry, které se nechtěly mýt.. dítě se nechalo hodně dlouho bez vody a ve spánku se mu do vrstvy špíny zasely semínka ředkviček.. jak se dítě potom rádo umylo, když na něm začala rašit zelenina :D). O Paní LáryFáry byly napsané tři knihy a je obrovská škoda, že jich nebylo ještě víc.
Top 10 filmových zpracování knih

23. května 2011 v 21:03 | Yanny.))
Celkově mám opravdu ráda, když si přečtu knihu a můžu si hned pak pustit film, abych se podívala, jestli jsem si to představovala jako filmoví distributoři. Abych se ale neopakovala jako v předešlém článku na oblíbené postavy, vybrala jsem i jiné knihy kromě Harryho Pottera a Stmívání, i když by tam samozřejmě také patřily. A to samé Malé ženy, které natočili překrásně. Tady je 10 filmových zpracování knih, které se mi líbily a povedly se jim.

A jaké filmy podle knihy se líbily vám? :)


1) Milionář z chatrče

U tohohle zpracování můžete vidět spoustu odlišností od knihy, ale mně to rozhodně nevadilo. Scéna se skokem do latríny plné výkalů je opravdu vtipná a smradlavá i na dálku. :D Moc se mi líbily efekty, hudba a herecké výkony. Řekla bych, že film je zábavnější a napínavější než kniha. Ale ani knížka nebyla špatná. Rozhodně stojí za přečtení. :)
2) Pevné pouto
Ach. Kdykoliv si na tenhle příběh vzpomenu, je mi smutno. Změnilo to mé myšlení a ode dne, když jsem film viděla, si dávám větší pozor na podezřelé cizí osoby. Ve filmu je spousta krásných efektů, které si může dovolit jen režisér Percy Jackson. A herecké výkony jsou tak přesvědčivé, že se vžijete do jejich kůže a pláčete s nimi. Snad žádný jiný film na mě takto silně nezapůsobil. A kniha je stejně krásná, snad ještě víc krutá a podrobná.Mých 10 nejoblíbenějších knižních postav

19. května 2011 v 21:26 | Yanny.))
Nakonec jsem také podlehla a sepsala mých 10 nejoblíbenějších postav z knih. Uvědomila jsem si totiž, že je spousta mých oblíbených knížek, se kterými jsem vás neseznámila a těžko na ně budu psát recenze. Takže mrkněte se na ně! :) Určitě najdete typ na skvělou knížku (protože garantuju, že všechny tyhle jsou úžasné), kterou jste nečetli! :)

A JAKÝCH JE VAŠICH 10 NEJOBLÍBENĚJŠÍCH KNIŽNÍCH POSTAV? PIŠTE DO KOMENTÁŘŮ!

1) Bella Swan - Stmívání (Stephenie Meyerová)

Byla vždycky trochu jiná. A také divná. Ale stejně je mou nejoblíbenější postavou. Obdivovala jsem její uzavřenost (protože sama jsem tolik ukecaná a upřímná) a také to, že byla tak chytrá a sečtělá, ale přesto to nebyla žádná dokonalá Marry Sue. Vždyť se do ní zamiloval i upír a vlkodlak! :D Je to ona, kdo mě tolik ovlivnil. A v některých ohledech bych chtěla být jako ona, ačkoliv bych byla více akční a nesmiřovala se tak často se smrtí. :D

2) Fred Weasley - Harry Potter (J.K.Rowlingová)

V tomhle fenoménu, na který v žádném případě nedám dopustit, je spousta postav, které můžete milovat. A je zvláštní, že ten můj vyvolený je jeden z dvojčat. Nevím proč, ale vybrala jsem si ho opravdu ještě dřív, než zemřel. Vždycky mi připadal vtipnější a víc se projevoval. Můj záměr byl, abych ho dala dohromady s mou Jane Vopálovou v mé fanfiction povídce. Snad to někdy dokončím. :)
3) Georgia Nicolsonová - On je fakt boží (Louise Rennison)


Praštěnější holku byste nenašli. Pochybuju, že by se našel někdo, kdo by si tuhle holku po přečtění knížky nezamiloval. Kdo jiný si omylem oholí obočí? :D Do dneška se bavim, když se vzpomenu na jejího šíleného kocoura Anguse a trapasy, které se jí neustále před jejím vyvoleným děly. Jako například největší pupínek, který se jí vytvořil, když šla na své 1.rande. (No holky, upřímně? Které z nás se tohle nikdy nestalo? :D) Filmové zpracování je také dost zdařilé. O Georgii bylo napsáno přes 8 knih. Alespoň jednu byste si neměli nechat ujít. :)

 
 

Reklama