Vítej v mém světě plném písmenek!

♥ Recenze na filmy

The social network aneb film o facebooku.

8. listopadu 2010 v 15:54 | Yanny.))
yan-ny.blog.cz

Je to tady.
Řekla bych, že nepotrvá dlouho a bude se o tomhle filmu mluvit tak moc a všude, stejně tak jako o Avataru, který přišel do kin minulý rok přesně touhle dobou.
yan-ny.blog.cz
Už jenom o čem pojednává příběh. O největším fenoménu, který změnil život snad všem lidem na téhle planetě.
Ukažte mi na člověka, který dnes neslyšel o facebooku? Pokud to bude gramotný člověk, anebo to nebude důchodce či dítě, a bude mít doma počítač s internetem a trvalý kontakt s okolním světem, tak před vámi opravdu smeknu klobouk. Ale podle mého názoru takový člověk prostě není. Neznamená to, že hned musí vlastnit profil na tomto portálu, ale už o něm alespoň jednou slyšel nebo četl.
A jak je možné toho dosáhnout? Kdo to vlastně dokázal? Máte facebook? A znáte vůbec jméno jeho autorka? Že ne? A chcete ho znát? Chcete vědět, jak tato nejpopulárnější stránka na světě vznikla? No tak jděte na tenhle film. :)
Dozvíte se všechno dopodrobna. Podle ověřených faktů a souhlasu všech zúčastněných, že to tak opravdu bylo. Samozřejmě si na tom tvůrci přidali i pár amerických efektů, bez kterých by zřejmě film vzniknout nemohl a nemohou k tomu chybět ani krásné americké tváře, které lákají pozornost. Opravdu slavná osobnost je tam jenom jedna, ale zato pořádná- Justin Timberlake. Jinak řečeno: zaručená mucholapka na ženské. :D Ale mě osobně zaujal spíš židovský spoluzakladatel, který tam měl druhou hlavní roli. Celou dobu jsem z něj nemohla spustit oči. Měl nějaké to své kouzlo, které mě očarovalo. :)
Příběh o tom, jak sociální síť mohl vymyslet člověk značně asociální.
Ne nadarmo tento film nese motto: "Nemůžete získat 500 miliónů přátel, aniž byste nezískali pár nepřátel." A tak to skutečně je.
Pokud dosáhnete obrovského úspěchu, vždy se najde někdo, kdo si začne nárokovat právo na vaše peří. I když v tomto případě bych řekla, že to byl kolektivní nápad, který ovšem pak dokázal zrealizovat a vypracovat až samotný Mark Zuckerberg.

Twilight sága: Nový měsíc

3. ledna 2010 v 19:31 | Yanny


Nuže, konečně jdu na to! Že mi to ale trvalo, co? Dnes je 2.ledna 2010 a premiéra tohohle filmu byla 26.11.2009. Za tu dobu už jsem to stihla vidět čtyřikrát v kině a dvakrát doma na DVD.
Proč jsem tuhle recenzi nenapsala dřív? Jednoduše řečeno- v den premiéry (když jsem na tom byla o půlnoci v kině) jsem z toho byla tak vyšokovaná, že bych stejně asi nenapsala nic srozumitelného. A stejně ta možnost, abych se prostě ve tři hodiny ráno, když jsem se vrátila domů, sebrala a sedla si k notebooku a psala, byla nemyslitelná. Mohla jsem to napsat třikrát potom, ale vždycky jsem z toho byla tak mimo, že jsem na to prostě pořád musela myslet, ale vlastně nemyslet, abych mohla něco zplodit. Takže jsem se rozhodla, že čtyřikrát na tom být v kině asi nejspíš už vážně stačilo (i když jsem nepřekonala svůj rekord z minulého roku, kdy jsem byla na Twilight pětkrát :D ale možná je tu ještě ta možnost, že někdy s někým na to ještě půjdu, protože Míša mi to slíbila a ještě pořád nevyplnila :().
Stálo mě to jednu probdělou noc u icq, když jsem ten film stahovala z ulozto.cz. Protože jsem si samozřejmě napoprvé stáhla špatnou verzi, po tom, co jsem tady dvě hodiny seděla jako hovado.
Dala jsem play a jenom se nedočkavě třásla, až to zase uvidím… Jaké bylo moje zklamání a také nasrání, když jsem zjistila, že zvuk je posunutý asi tak o pět vteřin, takže když už dávno mluví Emmet svým normálně hlubokým hlasem, pořád ještě piští Alice! :D
Takže jsem dala další verzi a STAHUJ. Naštěstí zvuk odpovídá přesně tomu, jak herci otevírají pusou, ale kvalita je o něco nižší a taky je to ze španělského kina, takže se za začátku nedočkáte nápisu: New moon, ale luna nueva a měsíce, kdy tam Bella sedí u okna, také nejsou anglicky, ale to jsou vážně detaily.
Takže jsem se na to jednoho krásného dne vrhla, udělala si popcorn a s tužkou v ruce zapisovala všechny svoje dojmy. :D Nebyla bych to přeci , kdybych nenapsala recenzi na Nový měsíc, když i tak píšu ty svoje "recenze", (jak tomu opravdu neskromně říkám) na každou pitomost.
Asi vás to vážně nebude bavit, pokud jste ten film neviděli a hodně bych vám to zkazila, takže čekejte velkou smršť spoilerů. Ten, kdo ten film neviděl, ať si tohle prostě a jednoduše nečte, ok?
Pokusím se to napsat jako fanoušek.
Protože my známe knihu, známe film nazpaměť, řešíme hlouposti a všechno děsně přeháníme.
Nebudu vám sem psát o čem ten film je, kdo to neví, tak vlastně ani nevím, co na mým blogu dělá… :D Já sama na to mám velice zkreslený pohled, protože všechno, co se týče Stmívání mi přijde naprosto dokonalé a úžasné (i když to takové samozřejmě není).
Kdybych tenhle film měla hodnotit hvězdičkami, naprosto bez přemýšlení dám plný počet.
I když tam chyb bylo dost.
Stejně to na mě mělo ten perfektní dopad a dokonce jsem den po premiéře byla ve škole tak hotová, že jsem se musela sebrat a jít se domů prospat. :D (a teď vážně nekecám)
Pokud někdo nesouhlasí s mýma názorama, prosím-ať si ty svoje napíše do komentářů, já si je ráda přečtu. :)
Takže, začnu těmi klady, protože těch je víc a kdybyste si nejdřív přečetli negativa a ne klady, tak už by se vám potom do toho dlouhého sloupce písmenek vůbec nechtělo. :P

· Líbilo se mi, jak se ještě rychle snažili napravit to, co nestihli v Twilight.
Třeba jak zapomněli zmínit Jasperovy schopnosti- to, že umí ovládat emoce. Takže když Jasper Bellu ovlivnil, aby souhlasila s oslavou narozenin a Bella to připomněla, spokojeně jsem se zahihňala. :D
 
 

Reklama